top of page

Krzysztof Wieczorek
Mistrz grafiki warsztatowej.

Niedawno zmarły, genialny grafik, profesor, wykładowca akademicki ASP Łódź, na którego indywidualną wystawę będziemy mieli przyjemność zaprosić Państwa na przełomie maja i czerwca, o dokładnej dacie poinformujemy.

Krzysztof Wieczorek potrafił widzieć świat oczyma renesansowych mistrzów XV i XVI w., ale co najważniejsze - miał ich kunszt, i jak oni zapisał się na kartach historii sztuki grafiki warsztatowej. Krzysztof Wieczorek ścigał przez lata renesansowych mistrzów i co najważniejsze, a każdy znawca grafiki warsztatowej, znający jego twórczość może powiedzieć - prześcignął. Dlatego z dumą będziemy prezentowali naszą bogatą kolekcję prywatną znajdującą się w ekspozycji stałej Opus Unicus Muzeum, tak jak w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, gdzie prezentowane są najciekawsze zjawiska w sztuce XX i XXI w.

Krzysztof Wieczorek, to mistrz, grafik którego nazwisko trzeba znać, a przede wszystkich zobaczyć jego twórczość na żywo. Możecie to uczynić odwiedzając nas w Chorzowie, w Invest Park Hajduki ul.Stalowa 17 budynek nr 49, od środy do soboty.

bottom of page