top of page

sztuka na spacerze - idea społeczna i kulturalna

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
sztuka na spacerze opus unicus.jpg
Sztuka posiada olbrzymi wpływ na nasze życie. W zabieganym świecie, nie zdajemy sobie z tego sprawy - jak wielką. Wpływa na naszą wrażliwość, poszerza horyzonty, przełamuje bariery społeczne.

Jeżeli poruszymy chociaż jedną duszę, zmienimy życie chociaż jednej osoby uwrażliwiając ją, dającą impuls do przemyśleń, zmian czy poszukiwania samodzielnej drogi wyrazu- będziemy zaszczyceni. 
Opus Unicus posiada dużą kolekcje sztuki o bardzo symbolicznym wyrazie, którą dzielimy się ze społeczeństwem.

Zachęcamy miasta, organizacje, szkoły i uczelnie, jednostki kultury i wszelakiej pomocy, i integracji społecznej, instytucje zajmujące się przeciwdziałaniu skutkom alkoholizmu, organizatorów wydarzeń kulturalnych, biznesowych i społecznych do zaproszenia naszej sztuki na spacer do siebie.

Organizujemy wystawy i mikro wystawy jako artystyczne tło, dopełnienie waszych wydarzeń, i inicjatyw. Jeżeli będziecie zainteresowani poszerzeniem obecności sztuki o prelekcję, opowieść, z przyjemnością to uczynimy, przygotujemy program spójny do waszej działalności i celów.Naszą sztukę widzieliście na spacerze w / podczas :
-W salonie BMW SIKORA na prezentacji nowego modelu samochodu BMW 7 oraz na gali  BMW Sikora, w Porcie Lotniczym Pyrzowice, podczas prezentacji obrazów Iwony SZOKA i grafik Marcina SACHY oraz najnowszego BMW XM BMW M Sikora , samolotu Falcon, helikoptera firmy Jet Story, wieczór uświetnił koncertMoniki Brodki 

-Podczas koncertu w Galerii Dźwięku i Obrazu w Chorzowie, gdzie usłyszeć mogliście m.in. Piotra Schmidta i jego trąbkę

-Podczas spotkań klubów biznesu, rady biznesu

-Podczas balu prezydenckiego w Świętochłowicach, gdzie ofiarowaliśmy pracę na aukcję dobroczynną 

-Uruchamiamy cykl spacerów sztuki do instytucji pomocy i integracji społecznych, rozpoczynamy  działania skierowane na przełamywanie barier społecznych, edukację, i pozytywny wpływ społeczny, i psychologiczny sztuki w życiu jednostki. Przeciwdziałaniu alkoholizmu, leczeniu depresji, wspomaganiu zdrowia psychicznego.

-We wrześniu zobaczycie naszą sztukę na festiwalu No woman no jazz. Zapraszamy 15/16/26 września.  Zobaczycie malarstwo Iwony Szoka, usłyszycie Ilonę Damięcką, Beatę Przybytek i Joannę Knitte
r

-Jesienią zobaczycie nasza sztukę w CIS w Świętochłowicach podczas "Sztuki na spacerze- Świętochłowice, Lipiny" pod patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice. O szczegółach tego wyjątkowego spaceru - niebawem.  


 
bottom of page