top of page

Igor Mitoraj
Wybitny, światowej klasy rzeźbiarz.

Artysty, którego prace zdobią m.in. wejście do British Muzeum.

Jego dzieła możemy zobaczyć w Santa Cruz de Tenerife – Per Adriane, zdobią Paryską dzielnicę La Défense (wejście do Uniwersytetu) – Ikaria, Wielki Toskańczyk, Tyndareos; Park Olimpijski w Lozannie – Corazza, Piazza Monte Grappa w Rzymie – Bogini Rzymu, Abuta na Hokkaido – Tsuki-no-hikari (Światło księżyca); repliki dzieła stoją w Scheveningen (na wydmach, w pobliżu muzeum Beelden aan Zeee) i w Poznaniu. W Mediolanie możemy zobaczyć – Fontanny Centaura, w Rzymie radują nasze oczy również wrota Bazyliki Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

Niestety artysta zmarł 6.10.2014, co sprawiło nam olbrzymią przykrość, zwłaszcza, że zmarł w urodziny naszej prezes OPUS UNICUS  Gallery of Art- a tak jak ona/my kochał Paryż i Francję.

Rzeźby Igora Mitoraja  stanowi stałą ekspozycję w naszej kolekcji. Nie są przeznaczona na sprzedaż.

Zdarza, się jednak, że jako kolekcjonerzy otrzymujemy telefon czy nie chcemy zakupić jakiegoś obiektu od innego kolekcjonera po przez stare kontakty, ale to rzadkość.. nie mniej pytajcie - może się zdarzy, że będziemy mieli obiekt z serii, który zechcemy sprzedać .

To dzięki twórczości takich Artystów przez wielki A i miłości do sztuki tworzyliśmy naszą prywatną kolekcję, a nie będąc egoistami i chcąc móc cieszyć się nią w Waszym towarzystwie postanowiliśmy otworzyć prywatną galerię ze stałą ekspozycją, nie tylko z komercyjną częścią przeznaczoną na sprzedaż. Każdego dnia ciężko pracujemy byśmy mogli spotkać się przy espresso czy lampce dobrego wina z wami osobiście.

zdjęcie artysty - Andrea Bosio z Florencji , Włochy

bottom of page