top of page

Jan Stokfisz-Delarue
Malarz uliczek Paryża, którego już nie ma.

Jego obrazy wiszą na ścianach m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej Miasta Paryża, Dal Fiume Dante w Bolonii, w kolekcjach rodzin Kennedy, Chaplin, J.M.Jarre, von Thurn und Taxis, Clinton i wielu innych.

Studia artystyczna na Wydziale Sztuk Pieknych UMK w Toruniu (1969-1972) i Akademii Sztuk Pieknych w Poznaniu (1972-1974). Dyplom ukończył z wyróżnieniem. Przez kilka lat praca na uczelni jako st.asystent. 

Prywatnie przeuroczy człowiek, który zabiera nas w podróż po jego ukochanym Paryżu,  w którym przez większość życia tworzył, a z rzadka po innych miastach jak Barcelona czy Nowy Jork.

Pokazuje nam świat wręcz przez pryzmat idylli dziecięcych kreskówek, z bogatą kolorystyka i odważnymi ich połączeniami, świat w którym zatracić się można bez względu na wiek, jego prace niczym Paryż porywają serca kolekcjonerów na całym świecie gdyż jego prace to cudowne karta z wakacji. Urok ulotnych chwil.

Twórca bliski naszemu sercu gdyż stworzył obraz również dedykowaną dla naszej córki Julii, który niczym zdjęcie z wakacji w rodzinnym albumie, przypomina urocze chwile spędzone w ukochanej przez nas Francji.

bottom of page