top of page

Grażyna Jeżak,
współczesna przedstawicielka surrealizmu.

To zdolna polska artystka, urodzona 9 września 1958, to umysł ścisły, z duszą artysty, pełna pasji i namiętności, którą przelewa na swoje płótna.

Mieszka i tworzy w Ustanowie, uroczej podwarszawskiej miejscowości, gdzie czas płynie inaczej… dzięki czemu może kreować swoje wizje malarskie. Jak sama mówi o własnej twórczości "Każdy mój obraz to opowieść. Malując, wyrażam siebie - swoje emocje, sny, wizje. Pracując zatracam się w świecie, który opowiadam".

W obrazach jakie tworzy, ukazuje swój własny świat, często z pogranicza jawy i snu, od czystego realizmu, poprzez realizm magiczny do surrealistycznej fantazji. Jej erotyki, bez obscenicznej wulgarności porywają widza. Warte uwagi są postaci kobiet w surrealistycznym świecie w towarzystwie symbolicznych ryb.

Prywatnie kocha zwierzęta, swego męża oraz malarstwo, któremu poświęca każdą wolną chwile. Jej twórczość to dowód na to, że warto marzyć…

Jej prace znajdują się w zbiorach polskich, włoskich, szwajcarskich, duńskich kolekcjonerów jak również na ścianach wielbicieli młodej sztuki w USA.

Kochamy jej obrazy i światy jakie tworzy, często z pogranicza jawy i snu, jej surrealistyczne fantazje.

bottom of page